Jak to działa? KL.5 PODR. Zobacz większe

Jak to działa? KL.5 PODR.

Podręcznik dla piątej klasy szkoły podstawowej z serii „Jak to działa?” zawiera treści z zakresu materiałoznawstwa, rysunku technicznego i zdrowego stylu życia.

Data wydania2017

• Podręcznik omawia tematy dotyczące właściwości materiałów: papieru, drewna, metalu i tworzyw sztucznych, a także podstawowe zagadnienia rysunku technicznego w zakresie pisma technicznego i szkiców.
    • Infografiki przekazują ważne treści w nowoczesnej i atrakcyjnej formie, która zwiększa zaangażowanie uczniów podczas lekcji.
    • Liczne polecenia kształcą umiejętność opisywania środowiska technicznego, w którym funkcjonuje uczeń.
    • Instrukcje To takie proste! wyjaśniają, jak krok po kroku własnoręcznie wykonać oryginalne przedmioty i pomoce, dzięki czemu kształtują zdolności manualne uczniów.
    • Polecenia Czy już potrafisz? pozwalają uczniom wykazać się pomysłowością oraz inspirują do wykorzystania zdobytej wiedzy w samodzielnych działaniach praktycznych.
    • Podręcznik zachęca do aktywnego zdobywania wiedzy dzięki Zabawom oraz dodatkowym ćwiczeniom Mam pomysł.