To jest fizyka 1 Podręcznik do fizyki dla gimnazjum Zobacz większe

AutorzyMarcin Braun, Weronika Śliwa
Data wydania2020

Nowa edycja 2020–2022

„To jest fizyka” dla klasy 7 szkoły podstawowej to podręcznik wprowadzający zagadnienia fizyki tradycyjnie, a zarazem w prosty, intuicyjny sposób.

• Rozbudza zainteresowanie przedmiotem i pozwala uczyć się efektywnie dzięki przystępnie i zwięźle przedstawionym treściom, odwołaniom do sytuacji znanych z życia codziennego, Ciekawostkom, a także czytelnym infografikom i inspirującym fotografiom.
  • Kształci umiejętność rozwiązywania zadań dzięki Przykładom rozwiązanym krok po kroku, często dwoma sposobami, oraz zadaniom różnego typu do samodzielnego rozwiązania.
  • Uczy planowania i przeprowadzania eksperymentów, a także wyciągania z nich wniosków dzięki prostym doświadczeniom, możliwym do wykonania w szkole lub w domu, z wykorzystaniem łatwo dostępnych przedmiotów, a także Pracom badawczym.
  • Pomaga w powtarzaniu i utrwalaniu wiedzy, poprzez wykorzystanie elementów powtórzeniowych, jak Podsumowania, Pytania i zadania na zakończenie tematów, a także Powtórzenia składające się z przypomnienia teorii i czterostopniowego testu.