Elementarz odkrywców. Klasa 3. Muzyka Zobacz większe

Elementarz odkrywców. Klasa 3. Muzyka

AutorzyMonika Gromek, Grażyna Kilbach
Data wydania2019

Zeszyt do muzyki z serii „Elementarz odkrywców" do klasy 3  zawiera różnorodne ćwiczenia reprezentujące wszystkie aktywności muzyczne, 33 piosenki na Kartkach ze śpiewnika, klocki rytmiczne wielokrotnego zastosowania, kurs gry na flecie i dzwonkach wraz z utworami. Nauczyciel otrzymuje zestaw 3 CD, na których znajdują się piosenki w wersji wokalnej, instrumentalnej, utwory do  słuchania i zabawy, akompaniamenty do gry na dzwonkach i flecie oraz muzyczne powitanki.

Proponowane zajęcia muzyczne zawarte w zeszycie:

• rozwijają wrażliwość muzyczną dzięki różnorodnym ćwiczeniom reprezentującym wszystkie aktywności muzyczne, takie jak śpiew, gra na instrumentach, świadome i aktywne słuchanie, ruch i taniec, improwizacje, inscenizacje,
  • wspomagają rozwój psychoruchowy i intelektualny dziecka dzięki ćwiczeniom relaksującym i polisensorycznym opisanym w kąciku Muzyka i zdrowie,
  • oswajają uczniów z muzyką, rozwijają pamięć, poprawiają dykcję i koncentrację,
  • zachęcają dziecko do doskonalenia umiejętności gry na dzwonkach i na flecie.