Świat fizyki. ćwiczenia Klasa 8 Szkoła podstawowa Zobacz większe

Świat fizyki. ćwiczenia Klasa 8 Szkoła podstawowa

Zeszyt ćwiczeń Świat fizyki. Klasa 8.

WydawnictwoWSIP

Zeszyt ćwiczeń Świat fizyki. Klasa 8. jest ściśle skorelowany z podręcznikiem Świat fizyki do klasy 8. W tym zeszycie znajdują się ćwiczenia do wszystkich działów, które znajdują się w podręczniku.

Każdy z działów jest podzielony na rozdziały, tak jak podręcznik. Praca z zeszytami aktywizuje ucznia, skłania do przeprowadzania rozumowania, ścisłego formułowania myśli, poszukiwania nowych rozwiązań. W zeszycie znajdują się zadania różnego typu:

zadania obliczeniowe
zadania problemowe
zadania testowe
zadania z wykorzystaniem tekstów źródłowych
zadania z odniesieniami do Internetu
doświadczenia