Biologia. Podręcznik. Klasa 5 Zobacz większe

Rok wydania: 2018

WydawnictwoWSIP
Data wydania2018

Treści dotyczące budowy i czynności życiowych organizmów są wprowadzane stopniowo, aby ułatwić uczniom ich zrozumienie i przyswojenie. Omówienie organizmów od najprostszych do tych o skomplikowanej budowie (czyli od bakterii po rośliny okrytonasienne) pozwala uczniom zrozumieć zależności występujące w biologii.

Ciekawe obserwacje i doświadczenia są opisane krok po kroku, co gwarantuje praktyczność nauczania – podręcznik zawiera wszystkie obowiązkowe (z podstawy programowej) doświadczenia, które angażują uczniów i zachęcają do samodzielnej pracy, uczą stawiania hipotez, dokonywania obserwacji i wyciągania wniosków. Każde doświadczenie zawiera wykaz materiałów niezbędnych do jego wykonania, szczegółowy opis oraz pytania pomagające w sformułowaniu odpowiednich wniosków.

Atrakcyjna grafika zachęcająca do nauki – wysokiej jakości zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię i pomagają w zapamiętywaniu omawianych treści. Czytelne infografiki łączące ilustracje z informacjami ułatwiają zrozumienie skomplikowanych procesów i struktur, co przekłada się na lepsze wyniki uczniów.

Jasny i komunikatywny język dostosowany do wieku uczniów ułatwia zrozumienie i zapamiętanie wiadomości oraz rozwija zainteresowanie przedmiotem.

Graficzne podsumowania działów oraz polecenia do działów są sposobem na usystematyzowanie oraz ugruntowanie wiadomości i umiejętności.

Działy z podręcznika:

1. Podstawy biologii. Struktura komórki