Kalejdoskop ucznia. Informatyka. Klasa 1 Zobacz większe

Kalejdoskop ucznia.Nowa Informatyka. Klasa 1

WydawnictwoWSIP
Typpodr z ćw.

Podręcznik z ćwiczeniami do informatyki do 1 klasy szkoły podstawowej ciekawie i przystępnie uczy, jak pracować i bawić się z komputerem. Dzięki prostej nawigacji i dużym zrzutom z ekranu komputera uczeń nabierze wprawy w korzystaniu z edytora tekstu i grafiki. Nauczy się wstawiać kształty (m.in. owal, trójkąty, gwiazdy), rysować różnymi narzędziami (ołówek, pędzel), wypełniać rysunki kolorem, cofać operacje, pisać wielkimi literami, kursywą, zmieniać kolor czcionki w tekście. Zapozna się również z podstawami programowania. Materiał w podręczniku rozłożono na 30 tematów, a każdy z nich zaprezentowano na jednej rozkładówce. Dwa razy w roku uczniowie mogą sprawdzić swoje postępy, rozwiązując quiz To już wiem!.

Podręcznik z takim układem treści będzie dużą pomocą dla nauczyciela w prowadzeniu zajęć z informatyki. Teorię przedstawiano krok po kroku, w skondensowanej formie, wszystkie ważne elementy zaznaczano na zrzutach ekranu, dzięki czemu uczeń bardzo szybko zorientuje się, co powinien zrobić. Ćwiczenia (jedno uczeń wykonuje w podręczniku, kolejne na komputerze i na płycie) ułożono według stopnia trudności. Zadania skonstruowano tak, aby ćwiczyły umiejętności z języka polskiego czy matematyki. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu lekcji z programowania zdoła je poprowadzić każdy nauczyciel, również taki bez przygotowania. Na płycie znajdują się dodatkowe ćwiczenia i gry edukacyjne, które wzbogacą i urozmaicą lekcje oraz pomogą nauczycielowi zindywidualizować pracę.