Spotkania z fizyką. kl.7. Podr. Zobacz większe

Spotkania z fizyką kl.7. Podr.neon

„Spotkania z fizyką” dla klasy 7 szkoły podstawowej to podręcznik przyjazny w nauce, przedstawiający zagadnienia fizyki w zrozumiały sposób.

AutorzyGrażyna Francuz-Ornat, Teresa Kulawik, Maria Nowotny-Różańska

• Ułatwia zrozumienie zjawisk fizycznych i rozbudza ciekawość świata m.in. dzięki czytelnie przekazywanym treściom, przykładom z życia codziennego oraz nowoczesnym infografikom.
  • Zapewnia skuteczną naukę rozwiązywania zadań dzięki przykładom krok po kroku i zadaniom różnego typu do samodzielnego rozwiązania, a także praktycznym wskazówkom o charakterze matematycznym.
  • Umożliwia powtarzanie i utrwalanie wiedzy poprzez wykorzystanie różnych elementów powtórzeniowych zamieszczonych na koniec tematów i działów.
  • Pokazuje fizykę jako naukę bliską życiu i zachęca do jej poznawania dzięki zilustrowanym doświadczeniom z wykorzystaniem zwykłych przedmiotów oraz projektom na zakończenie działów.