Między nami. Podręcznik do języka polskiego dla klasy 7. Zobacz większe

Między nami j. polski dla klasy 7.

Podręcznik dla klasy 7 powstał na bazie serii Między nami w gimnazjum, zachowaliśmy w obecnym wydaniu nasze najlepsze rozwiązania dydaktyczne. Jednak zastosowaliśmy także kilka istotnych zmian.

WydawnictwoGWO
AutorzyA. Łuczak, E. Prylińska, A. Suchowierska, R. Maszka
Data wydania2017

Kontynuacje:

Dbałość o dobór tekstów – pozostawiliśmy wiele sprawdzonych i lubianych przez uczniów tekstów, w oparciu o które można uczyć efektywnie i ciekawie.

Otwartość na różne potrzeby uczniów – zaproponowane w podręcznikach metody pracy i ćwiczenia nauczyciel może dobierać do indywidualnych potrzeb i predyspozycji uczniów.

Wielofunkcyjność zadań i poleceń – wprowadzają do zagadnień, nawiązują do wcześniej omawianych kwestii, pozwalają ćwiczyć różne umiejętności i w efekcie umożliwiają uczniom opanowanie i utrwalenie całego materiału.

Nowości i udoskonalenia:

Ujednolicenie koncepcji nauczania – w podręczniku dla klasy 7 zamieściliśmy dodatkowe treści z kształcenia językowego (w gimnazjum było ich mniej). W ten sposób wszystkie podręczniki w klasach 4–8 będą miały jednolity układ integrujący treści literackie, językowe i kulturowe.

Nowe teksty – dostosowane do zmienionego kanonu lektur, uwzględniające więcej klasyki literatury polskiej.

Zupełna nowość! – uczciowie mogą posłuchać wybranych utworów z poręcznika. Wystarczy im do tego smartfon. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sluchapka.gwo.pl.