Chemia Nowej Ery. Zeszyt ćwiczeń kl.8 Zobacz większe

Chemia Nowej Ery. Zeszyt ćwiczeń kl.8

Zeszyt ćwiczeń do chemii dla klasy ósmej szkoły podstawowej

AutorzyMałgorzata Mańska, Elżbieta Megiel
Data wydania2021

Umożliwia uczniom przypomnienie sobie najważniejszych zagadnień, które poznali w klasie 7, dzięki powtórzeniu –  To było w klasie 7!

• Ułatwia utrwalenie wiedzy na temat związków chemicznych, które uczniowie poznali w klasie 7, za pomocą testu Sprawdź się – tlenki i wodorotlenki.
  • Kształci umiejętność opisywania doświadczeń chemicznych dzięki zadaniom To doświadczenie musisz znać oraz Niewielkie projekty – duże efekty!
  • Umożliwia skuteczne utrwalenie podstaw chemii dzięki zadaniom Na dobry początek.
  • Rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą, czemu służą zadania Dla dociekliwych.
  • Ułatwia kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji dzięki ciekawym treściom połączonym z zadaniami w Korzystam z informacji.
  • Umożliwia uczniom weryfikację wiedzy przed sprawdzianem podczas rozwiązywania zadań przekrojowych zamieszczonych na końcu działów w części Sprawdź się.
  • Zapewnia uczniom dostęp do dodatkowych zadań, zdjęć, animacji i filmów, zamieszczonych na stronie docwiczenia.pl, za pomocą kodów QR.