Planeta Nowa. Zeszyt ćwiczeń do geografii kl.8 Zobacz większe

Planeta Nowa. Zeszyt ćwiczeń do geografii kl.8

Zeszyt ćwiczeń „Planeta Nowa” dla klasy ósmej zawiera wiele różnorodnych ćwiczeń, które pomagają zapamiętać najważniejsze treści z geografii oraz wykształcić wszystkie niezbędne umiejętności.

AutorzyRyszard Przybył
Data wydania2020

• Pozwala na doskonalenie umiejętności czytania map oraz zaznaczania na nich różnych zjawisk, co umożliwiają liczne zadania z mapami tematycznymi i konturowymi.
  • Umożliwia kształcenie umiejętności analizy i interpretacji danych statystycznych dzięki zadaniom z danymi liczbowymi.
  • Pomaga kształcić umiejętność analizy materiału ilustracyjnego za pomocą zadań z wykorzystaniem schematów oraz diagramów.
  • Pomaga systematyzować wiedzę dzięki elementowi Zapamiętaj!
  • Pozwala skutecznie przygotowywać się do sprawdzianów z wykorzystaniem Sprawdź, czy potrafisz do poszczególnych rozdziałów.
  • Rozbudza zainteresowanie geografią za pomocą takich elementów, jak Krzyżówki geograficzne oraz Korzystam z informacji, który zawiera ciekawe treści połączone z zadaniami.
  • Zachęca do poszerzania wiedzy przez uczniów dzięki dodatkowym zadaniom zamieszczonym na stronie docwiczenia.pl, do których odsyłają kody QR.