Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8 Zobacz większe

Ciekawa chemia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 8

Zeszyt ćwiczeń do klasy 8 jest ściśle związany z podręcznikiem Ciekawa chemia i zawiera zadania odnoszące się do konkretnych wymagań nowej podstawy programowej.

WydawnictwoWSIP
AutorzyHanna Gulińska, Janina Smolińska
TypĆWICZENIA

Każdy dział zeszytu składa się z kilku rozdziałów odpowiadających kolejnym lekcjom. Dział zawsze kończy się blokiem zadań podsumowujących.

Zadania znajdujące się w zeszycie pomagają w utrwaleniu i sprawdzeniu wiadomości oraz umiejętności. Charakteryzuje je różnorodność i motywowanie do zdobywania wiedzy chemicznej oraz do zastosowania chemii w życiu codziennym. Zamieszczona na końcu zeszytu gra dydaktyczna jest inną ciekawą formą sprawdzania opanowanych wiadomości – to gra zespołowa.

W zeszycie znajduje się też bardzo przydatny układ okresowy pierwiastków, przygotowany w postaci luźnej wkładki.