Planeta Nowa klasa 5 Zeszyt ćwiczeń do geografii Zobacz większe

Planeta Nowa klasa 5 Zeszyt ćwiczeń do geografii

Data wydania2018
TypĆWICZENIA

Zeszyt ćwiczeń „Planeta Nowa” dla klasy piątej szkoły podstawowej zawiera wiele różnorodnych ćwiczeń, które pomagają zapamiętać najważniejsze treści z geografii oraz opanować wszystkie niezbędne umiejętności.

• Pozwala na przećwiczenie umiejętności czytania map oraz oznaczania na nich różnych zjawisk dzięki licznym zadaniom z mapami tematycznymi i konturowymi.
  • Pomaga kształcić umiejętność analizy materiału ilustracyjnego za pomocą zadań z wykorzystaniem schematów i fotografii.
  • Pomaga systematyzować wiedzę dzięki elementowi Zapamiętaj!
  • Pozwala skutecznie przygotowywać się do sprawdzianów z wykorzystaniem elementów Sprawdź, czy potrafisz do każdego rozdziału oraz Sprawdź, czy znasz mapę!
  • Rozbudza zainteresowanie geografią za pomocą takich elementów, jak Krzyżówki geograficzne czy Korzystam z informacji, który zawiera ciekawe treści połączone z zadaniami.
  • Zachęca do poszerzania wiedzy przez uczniów dzięki dodatkowym zadaniom zamieszczonym na stronie docwiczenia.pl, do których odsyłają kody QR.