NOWE Słowa na start! podręcznik klasa 5 Zobacz większe

NOWE Słowa na start! podręcznik klasa 5

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 5” umożliwia integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz praktyczne wykorzystywanie nabywanej wiedzy.

Data wydania2021

• Uporządkowanie treści wokół siedmiu osi tematycznych, takich jak relacje, uczucia, patriotyzm, pozwala na stopniowe pogłębianie zagadnień i zwiększanie obszaru rozważań.
  • Infografiki Spotkania z lekturą, ćwiczenia wprowadzające i zestaw zadań przeznaczonych do realizacji w trakcie czytania lektury oraz po zapoznaniu się z nią ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.
  • Liczne fragmenty współczesnych powieści (autorstwa znanych i lubianych pisarzy, takich jak Andrzej Maleszka, Barbara Kosmowska, Paweł Beręsewicz), poruszające aktualne, bliskie dzieciom tematy, ułatwiają zachęcanie uczniów do czytania.
  • Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia wykorzystanie w praktyce nabytych umiejętności z zakresu wiedzy o języku.
  • Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz stopniowo zdobywać najważniejsze umiejętności z retoryki.
  • Atrakcyjne plansze ortograficzne, żartobliwe scenki, ilustracje, schematy i bliskie uczniom przykłady sprawiają, że nauka trudnych treści z gramatyki, ortografii i interpunkcji staje się łatwiejsza.
  • Umieszczo