Podróże w czasie. Podręcznik-historia kl. 4 Zobacz większe

Podróże w czasie. Podręcznik-historia kl. 4

Podręcznik. Nowa szkoła podstawowa.

WydawnictwoGWO
AutorzyT. Małkowski
Data wydania2017

W myśl nowej podstawy programowej klasa 4 stanowi oddzielny etap nauki historii – propedeutyczny. Podręcznik Podróże w czasie wprowadza uczniów w zagadnienia historii i zapoznaje z najważniejszymi wydarzeniami z dziejów Polski. Składa się z 25 tematów obowiązkowych oraz 11 dodatkowych do wyboru – wszystkie ułożone są chronologicznie.

Atutami książki są doskonale opracowane teksty – autorski Tomasza Małkowskiego oraz źródłowe, dobrane tak, aby zaciekawić uczniów i umożliwić im ćwiczenie najważniejszych umiejętności młodego historyka. Podręcznik zawiera aktywizujące pytania i polecenia, rozbudowane infografiki, mapy oraz ilustracje. W nowej podstawie programowej duży nacisk położono na rolę postaci w tworzeniu historii, stąd w podręczniku znalazły się liczne biogramy.