NOWE Słowa na start! kl. 4 Język polski, ćw. Zobacz większe

NOWE Słowa na start! kl. 4 Język polski, ćw.

Data wydania2021

Zeszyt ćwiczeń „NOWE Słowa na start!” dla klasy czwartej szkoły podstawowej zawiera ćwiczenia skorelowane z podręcznikiem. Utrwalają one umiejętności i wiedzę z zakresu kształcenia językowego.

• Ułatwia rozwijanie umiejętności oraz utrwalanie wiadomości z zakresu nauki o języku poprzez praktyczne zastosowanie wiedzy.
  • Pozwala na utrwalanie poprawnej pisowni dzięki licznym zadaniom ortograficznym.
  • Umożliwia kształcenie umiejętności z zakresu retoryki oraz pozwala ćwiczyć tworzenie wypowiedzi ustnych i pisemnych.
  • Dzięki zestawom zadań do tekstów literackich i publicystycznych uczy analizy zastosowanych środków językowych i stylistycznych.
  • Zawiera odsyłacze do dodatkowych materiałów w postaci kodów QR.
  • Utrwala najważniejsze zagadnienia za pomocą podsumowań „Sprawdź, czy potrafisz” zamieszczonych na końcu każdego rozdziału.
  • Pomaga w stopniowym przygotowaniu do egzaminu po klasie 8, jest dla ucznia pomocą w systematycznym nabywaniu wiedzy i umiejętności.