NOWE Słowa na start! kl. 4 Język polski Zobacz większe

NOWE Słowa na start! kl. 4 Język polski NEON 2023

Język polski SP KL 4. Nowe Słowa na Start NEON. Podręcznik Edycja 2023-2025

Data wydania2021

Podręcznik „NOWE Słowa na start! 4” został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne znane z podręczników „Teraz polski!” i „Słowa na start!”, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz praktyczne wykorzystywanie nabywanej wiedzy.

• Wprowadzone w klasie 4 i kontynuowane w kolejnych klasach uporządkowanie treści wokół siedmiu osi tematycznych pozwala na stopniowe pogłębianie zagadnień i zwiększanie obszaru rozważań.
  •  Infografiki Spotkania z lekturą, ćwiczenia wprowadzające i zestaw zadań przeznaczonych do realizacji w trakcie czytania lektury oraz po zapoznaniu się z nią ułatwiają omówienie lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.
  • Liczne fragmenty współczesnych powieści poruszające aktualne, bliskie dzieciom tematy, ułatwiają zachęcanie uczniów do czytania.
  • Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia wykorzystanie w praktyce nabytych umiejętności z zakresu wiedzy o języku.
  • Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz stopniowo zdobywać najważniejsze umiejętności z retoryki.
  • Atrakcyjne plansze ortograficzne, żartobliwe scenki, ilustracje, schematy i bliskie uczniom przykłady sprawiają, że nauka trudnych treści z gramatyki, ortografii i interpunkcji staje się łatwiejsza.
  • Umieszczone na końcu każdego rozdziału podsumowania w formie map pojęć, testy, a także znajdujący się na końcu podręcznika Twój niezbędnik porządkują i systematyzują zdobyte wiadomości.

• TytułNOWE Słowa na start! 4
  • AutorzyAnna Klimowicz, Marlena Derlukiewicz