Biologia. Podręcznik. Klasa 6 Zobacz większe

Biologia. Podręcznik. Klasa 6

Wiedza na temat świata zwierząt w praktycznym aspekcie.

WydawnictwoWSIP
AutorzyEwa Jastrzębska, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Ewa Pyłka-Gutowska
Data wydania2019

Praktyczne poznanie tkanek zwierzęcych – oprócz szczegółowego omówienia i ilustracji tkanek zwierzęcych w lekcjach znajdują się opisy obserwacji mikroskopowych wybranych tkanek (w sekcji Zbadaj), dzięki którym uczeń może poznać zależności między budową a funkcjami pełnionymi przez te tkanki.

Wiedza na temat świata zwierząt w praktycznym aspekcie – w przeważającym stopniu różnorodność zwierząt jest pokazywana na przykładach rodzimych gatunków, co pozwala na powiązanie zdobywanej wiedzy z życiem codziennym i zainteresowanie uczniów biologią.

Poznanie znaczenia poszczególnych grup zwierząt – dla każdej z omawianych grup zaprezentowano jej wartość zarówno w przyrodzie, jak i w życiu człowieka.

Atrakcyjna grafika zachęcająca do nauki – wysokiej jakości zdjęcia i rysunki, znakomicie skorelowane z treścią wykładu, działają na wyobraźnię uczniów i pomagają im w zapamiętywaniu omawianych treści. Czytelne infografiki łączące ilustracje z informacjami ułatwiają zrozumienie prezentowanych treści. Poszerzanie wiedzy – w Warto wiedzieć znajdują się ciekawostki wzbogacające wiedzę uczniów.

Podręcznik jest podzielony na działy:

1. Tkanki zwierzęce. Parzydełkowce, płazińce i nicienie
  2. Pierścienice, stawonogi i mięczaki