Historia. Podręcznik. Klasa 6 Zobacz większe

Historia. Podręcznik. Klasa 6

Podręcznik Historia do klasy 6 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od początku epoki nowożytnej (wielkich odkryć geograficznych) do końca czasów napoleońskich (1815 r.).

WydawnictwoWSIP
AutorzyIgor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch
Data wydania2019

• Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik – w tym rekonstrukcje obiektów historycznych wykonane w technice 3D – rozbudza zainteresowanie uczniów i pomaga im wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w przeszłości.
  • Nieprzeładowana faktografią narracja oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania zagadnień z dziejów epoki nowożytnej.
  • Znakomicie dobrane, ciekawe teksty źródłowe wraz poleceniami umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów tekstowych (m.in. dokumentów, tekstów literackich, historiograficznych czy pamiętnikarskich).
  • Liczne mapy historyczne pozwalają kształcić umiejętność lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
  • Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat… wprowadzają dodatkowe informacje i ciekawostki ubarwiające wykład oraz uczą dostrzegania związków między przeszłością a teraźniejszością.
  • Wyodrębnione w ramach lekcji słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne.
  • Sekcje Pytania i polecenia oraz Zapamiętaj pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości z kolejnych lekcji.
  • Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiedzę i ułatwiają uczniom przygotowanie się do sprawdzianów.
  • Osie czasu na stronach działowych i kalendaria (Pamiętaj o datach!) w lekcjach powtórzeniowych pomagają w chronologicznym porządkowaniu najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych.
  • Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – umożliwiają uczniom sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.

Struktura podręcznika Historia do klasy 6:

Dział I. Europa i świat w XVI wieku
Dział II. Polska w XVI wieku