Planeta Nowa. Geografia, kl.6 Zobacz większe

Planeta Nowa Geografia, podr. kl.6

Podręcznik do geografii „Planeta Nowa” dla klasy szóstej pozwala w przystępny sposób opanować wiedzę na temat współrzędnych geograficznych, ruchów Ziemi, a także geografii Europy.

AutorzyTomasz Rachwał, Roman Malarz, Dawid Szczypiński
Data wydania2019

• Ułatwia zrozumienie treści lekcji dzięki prostemu językowi, wytłuszczeniu ważnych informacji oraz ułożeniu tekstu w jednej kolumnie.
  • Kształci umiejętność korzystania ze współrzędnych geograficznych dzięki licznym samouczkom.
  • Pomaga zrozumieć ważne treści dotyczące ruchów Ziemi dzięki wielu starannie opracowanym ilustracjom oraz infografikom.
  • Umożliwia poznanie podstaw wiedzy o funkcjonowaniu społeczeństwa i gospodarki dzięki prostym i czytelnym mapom, wykresom oraz schematom.
  • Ułatwia porządkowanie wiedzy i powtarzanie wiadomości przed sprawdzianami dzięki podsumowaniom zamieszczonym po lekcjach, podsumowaniom i testom znajdującym się na końcu rozdziałów oraz słowniczkowi.
  • Rozbudza pasję poznawania Europy przez ciekawostki oraz wspaniałe fotografie z różnych zakątków naszego kontynentu zamieszczone na stronach Oczami podróżnika.