Słowa z uśmiechem. Język polski. Literatura i kultura. Podręcznik. Klasa 5 Szkoła podstawowa Zobacz większe

Anita Żegleń, Ewa Horwath
Wydawnictwo
WSIP
Podręczniki/Szkoła podstawowa/Klasa 5/język polski
PODRECZNIKI
Grupa
Podreczniki
ISBN/EAN
Data premiery
2018-07-05

WydawnictwoWSIP
Data wydania2018

Praca z podręcznikami z cyklu Słowa z uśmiechem gwarantuje skuteczność i swobodę nauczania, dostęp do znakomitego doboru tekstów, a także aktywną naukę gramatyki.

Swoboda nauczania:

Zamieszczenie w osobnych podręcznikach zagadnień literacko-kulturowych i językowych zapewnia skuteczność pracy i skupia uwagę uczniów na jednym obszarze nauczania.
Budowa cyklu umożliwia swobodę nauczania, daje możliwość pracy zgodnie z własnymi preferencjami.
Bogactwo różnorodnych poleceń do treści literackich (m.in. polecenia do lektur wprowadzonych nową podstawą programową) i językowych zapewniają skuteczną naukę.
Rozdzielenie literatury od gramatyki gwarantuje, że materiał z obu dziedzin jest przejrzysty i uporządkowany, dzięki czemu łatwiej odnaleźć niezbędne treści.
Znakomity dobór tekstów w podręczniku Literatura i kultura:

Teksty ze współczesnej literatury młodzieżowej dopełnione literacką klasyką są dostosowane do wieku i percepcji ucznia, pomagają w zainteresowaniu przedmiotem i rozbudzają wrażliwość.
Atrakcyjna forma prezentowania obowiązkowych tekstów literackich zachęca i mobilizuje do czytania, pisania, dyskutowania i poznawania nowych treści.
Współczesne teksty literackie mówią o sprawach bliskich uczniowi, sprawiają, że lekcje języka polskiego są ciekawe i zajmujące.
Przyjazne i łatwe w odbiorze teksty oraz dostosowana do wieku uczniów długość fragmentów sprawia, że uczniowie chętniej je czytają.

Spis działów z podręcznika:

„Bratnie dusze”

„Mali i wielcy w historii”

„Herosi mitów i legend”

„Bawiąc się słowami”

„Mali i wielcy podróżnicy”