Klucz do muzyki. Podręcznik. Klasa 6 Zobacz większe

WydawnictwoWSIP
AutorzyUrszula Smoczyńska, Katarzyna Jakóbczak-Drążek, Agnieszka Sołtysik
Data wydania2019

Podręcznik do klasy 6, którego układ powiązany jest ze świętami i uroczystościami szkolnymi oraz naturalnie wpisuje się w rytm roku kalendarzowego i cykl przyrody, zawiera różnorodny materiał, w tym wiele ciekawych wiadomości o kompozytorach, instrumentach czy pieśniach historycznych. Wszystkie informacje podano w bardzo przystępny dla ucznia sposób. Zadania i ćwiczenia z czytelnym systemem oznaczeń aktywizują dzieci do śpiewania i grania na instrumentach. Wprawki kompozytorskie i utwory z cyklu Zostań wirtuozem rozwijają talenty i uczą dzieci mówić językiem muzyki.

Ciekawe zabawy muzyczne i repertuar piosenek znakomitych kompozytorów uwrażliwiają uczniów i rozwijają ich kreatywność, a czytanki wprowadzają w polską i światową kulturę, zarówno dawną, jak i współczesną. Podręcznik harmonijnie łączy teorię z praktyką, świat twórczości wysokiej ze współczesnym, komiksowym ujęciem, co doskonale inspiruje dzieci i do nich przemawia.

Elementy podręcznika:

• W części Zostań wirtuozem znajdują się utwory do grania na szkolnych instrumentach.
  • Muzyczny supełek zawiera rebus lub zagadkę.
  • Na żółtych karteczkach Warto wiedzieć podano ważne informacje dotyczące świata muzyki.
  • Fermata to zabawy muzyczne, które ułatwiają zapamiętywanie i uprzyjemniają lekcje muzyki.
  • W części To ciekawe zamieszczono ciekawostki nie tylko o muzyce.
  • Biogramy pomagają przybliżyć uczniom postaci sławnych kompozytorów.
  • Nasze dzieje, nasza tradycja to część poświęcona postaciom lub wydarzeniom historycznym oraz ich związkom z muzyką.