Matematyka kl.7 SP Podręcznik Matematyka z kluczem 2017 Zobacz większe

Ostatnie egzemplarze!

Data wydania2020

Nowa edycja 2020-2022

Podręcznik „Matematyka z kluczem” dla klasy 7 szkoły podstawowej jest zgodny z wymogami nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania, które ułatwiają kształcenie umiejętności matematycznych. Podręcznik angażuje uwagę uczniów, pokazując matematykę w różnych dziedzinach życia; pozwala odnaleźć sens uczenia się matematyki.

• Angażuje w naukę dzięki osadzeniu zadań w kontekście praktycznym, przydatnym na co dzień.
  • Umożliwia samodzielną naukę dzięki czytelnie przekazywanym treściom, wyróżnieniu najważniejszych pojęć, wielu rozwiązanym Przykładom i dobranym do nich Ćwiczeniom oraz wyjaśnieniom krok po kroku.
  • Ułatwia zapamiętywanie dzięki czytelnym wyróżnieniom, schematom i wykorzystaniu metod mnemotechnicznych.
  • Pomaga utrwalać wiedzę dzięki elementom powtórzeniowym kończącym tematy i działy.
  • Pomaga w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty dzięki zadaniom typu egzaminacyjnego oraz zamieszczonym w Czy już umiem? zadaniom „znienacka” dotyczącym innego działu lub tematu niż bieżący.
  • Budzi zainteresowanie matematyką, czemu służą nowoczesne infografiki pokazujące związki matematyki z różnymi dziedzinami życia, m.in. z dbaniem o zdrowie, finansami, sportem, nauką, techniką, historią.