Matematyka kl.8 SP Podręcznik Matematyka z kluczem Zobacz większe

Data premiery
2018-07-09

Data wydania2018

Podręcznik „Matematyka z kluczem” dla klasy 8 szkoły podstawowej to podręcznik, który zaciekawi i zainteresuje matematyką, a także pomoże przygotować się do egzaminu ósmoklasisty. Angażuje w naukę dzięki osadzeniu zadań w kontekście praktycznym, w zakresie przydatnym na co dzień. Umożliwia samodzielną naukę dzięki czytelnie przekazywanym treściom, wyróżnianiu najważniejszych pojęć, licznym rozwiązanym Przykładom i odpowiadającym im ćwiczeniom oraz wyjaśnieniom krok po kroku. Ułatwia zapamiętywanie dzięki czytelnym wyróżnieniom, schematom, wywołaniu skojarzeń za pomocą metod mnemotechnicznych. Pomaga utrwalać wiedzę dzięki elementom powtórzeniowym kończącym tematy i działy. Budzi zainteresowanie matematyką, czemu służą nowoczesne infografiki pokazujące związki matematyki z różnymi dziedzinami życia, m.in. z dbaniem o zdrowie, budżetem, sportem, nauką, techniką, historią. Pomaga przygotować się do egzaminu ósmoklasisty – dział Powtórzenie wiadomości ze szkoły podstawowej porządkuje i systematyzuje wiedzę.