Śladami przeszłości 2 Podręcznik do historii dla gimnazjum 2016 Zobacz większe

Nowa edycja 2023–2025

AutorzyStanisław Roszak, Anna Łaszkiewicz, Jarosław Kłaczkow
Data wydania2020

Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 7 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od kongresu wiedeńskiego do wybuchu II wojny światowej. Informacje łatwo zrozumieć i zapamiętać dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz zróżnicowanej, uwzględniajacej potrzeby współczesnego ucznia formie graficznej.

• Umożliwia ćwiczenie umiejętności historycznych (praca z mapą, tekstem, ilustracjami) poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów źródłowych i dołączone do nich polecenia.
  • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą takich elementów, jak Tajemnice sprzed wieków, Ciekawostki i Warto wiedzieć oraz ciekawe zdjęcia i grafiki.
  • Pomaga zrozumieć i uporządkować wiadomości poprzez zastosowanie tabel, wypunktowań i schematów oraz map myśli.
  • Umożliwia przygotowanie do sprawdzianów i egzaminu ósmoklasisty dzięki zamieszczonym wskazówkom do rozwiązywania zadań i zestawom różnorodnych zadań w tym typu egzaminacyjnego.