Do dzieła! KL.5 PODR.2016 Zobacz większe

Do dzieła ! KL.5 PODR.

Podręcznik „Do dzieła!” dla klasy piątej szkoły podstawowej w przystępny i atrakcyjny wizualnie sposób wprowadza zagadnienia związane z podstawowymi elementami języka plastycznego: gamą barwną, walorem, fakturą, kształtem oraz kompozycją.

AutorzyJadwiga Lukas, Krystyna Onak
Data wydania2018

• Ułatwia przyswajanie treści dzięki starannie dobranym reprodukcjom dzieł sztuki.
  • Inspiruje do aktywności plastycznej poprzez ciekawe ćwiczenia plastyczne.
  • Rozwija zainteresowanie sztuką za pomocą informacji Ciekawi sztuki oraz Sztuka wokół nas.
  • Prezentuje podstawowe wiadomości z dziejów sztuki poprzez strony Poznaję i zwiedzam.
  • Dostarcza pomysłów na dekoracje okolicznościowe dzięki instrukcjom Tworzę przez cały rok.