Ze względu na dodruki wysyłkę rozpoczynamy po 10 sierpnia.

Wczoraj i dziś KL.5 PODRĘCZNIK 2024 Zobacz większe

Wczoraj i dziś KL.5 PODRĘCZNIK. 2024-2026

• Chronologiczny układ porządkuje treści historyczne i ułatwia uczniom dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych łączących poszczególne wydarzenia.

AutorzyGrzegorz Wojciechowski
Data wydania2024

Nowa edycja 2024–2026

Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 5 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od najdawniejszych dziejów człowieka do końca epoki średniowiecza. Informacje łatwo zrozumieć i zapamiętać dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz zróżnicowanej, uwzględniajacej potrzeby współczesnego ucznia formie graficznej.

• Umożliwia ćwiczenie umiejętności historycznych (praca z mapą, tekstem, ilustracjami) poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów źródłowych i dołączone do nich polecenia.
  • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą takich elementów, jak Tajemnice sprzed wiekówCiekawostki Warto wiedzieć oraz ciekawe zdjęcia i grafiki.
  • Umożliwia przygotowania do sprawdzianów i ćwiczenie umiejetności przedmiotowych dzięki zamieszczonym zestawom różnorodnych zadań.