Wczoraj i dziś KL.5 PODRĘCZNIK 2018 Zobacz większe

Wczoraj i dziś KL.5 PODRĘCZNIK.

• Chronologiczny układ porządkuje treści historyczne i ułatwia uczniom dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych łączących poszczególne wydarzenia.

Ostatnie egzemplarze!

AutorzyGrzegorz Wojciechowski
Data wydania2018

Chronologiczny układ porządkuje treści historyczne i ułatwia uczniom dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych łączących poszczególne wydarzenia. Liczne zdjęcia, mapy i teksty źródłowe obudowane materiałem ćwiczeniowym pomagają rozwijać umiejętności analizy i interpretacji źródeł historycznych. Atrakcyjna szata graficzna pobudza wyobraźnię uczniów i ułatwia przyswajanie treści omawianych na lekcjach. Ciekawe infografiki szczegółowo przedstawiają istotne zagadnienia. Liczne nawiązania do współczesności, zamieszczone w module „Współcześnie”, ułatwiają dostrzeżenie związków łączących teraźniejszość z przeszłością. Element „Od przyczyny do skutku” pomaga utrwalić wiedzę o przyczynach i następstwach analizowanych wydarzeń. Starannie dobrane pytania i polecenia pozwalają sprawdzić stopień przyswojenia treści z poszczególnych tematów i rozdziałów. Ćwiczenia „Na forum klasy” uczą współpracy w grupie. „Tajemnice sprzed wieków” i „Galerie postaci historycznych” umożliwiają pogłębienie wiedzy uczniom szczególnie zainteresowanym omawianymi zagadnieniami. Linki internetowe zachęcają do poszukiwania dodatkowych wiadomości i poszerzania wiedzy.