Historia kl. 8 Podręcznik Wczoraj i dziś Zobacz większe

Historia kl. 8 Podręcznik Wczoraj i dziś

AutorzyRobert Śniegocki, Agnieszka Zielińska
Data wydania2018

Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 8 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. Informacje łatwo zapamiętać dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz nowoczesnej formie graficznej.

• Pomaga uzupełnić wiedzę niezbędną do rozpoczęcia nauki w klasie 8 za pomocą wstępu Co było wcześniej?, który przypomina wiadomości z historii powszechnej i Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
  • Umożliwia ćwiczenie umiejętności historycznych (praca z mapą, tekstem, ilustracjami) poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów źródłowych i dołączone do nich polecenia.
  • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą takich elementów, jak Tajemnice minionego wieku, Ciekawostki i Warto wiedzieć.
  • Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom i Tablicom chronologicznym.
  • Pomaga zrozumieć omawiane treści dzięki zastosowaniu ciekawych zdjęć, infografik oraz ilustracji.