Ze względu na dodruki wysyłkę rozpoczynamy po 10 sierpnia.

Planeta Nowa 5 Podręcznik do geografii. Edycja 2024-2026 Zobacz większe

Data wydania2024

Planeta Nowa 5 Podręcznik do geografii. Edycja 2024-2026

Podręcznik „Planeta Nowa” jest przeznaczony do nauczania geografii w klasie piątej szkoły podstawowej. W przejrzysty sposób prezentuje treści dotyczące mapy, a także kontynentów i oceanów na Ziemi, krajobrazów Polski oraz krajobrazów świata. Podręcznik zawiera rozwiązania znane uczniom z podręcznika „Tajemnice przyrody” dla klasy czwartej, przez co umożliwia łagodne przejście po kursie przyrody w fascynujący świat geografii.

• Ułatwia młodszemu uczniowi zrozumienie treści lekcji dzięki prostemu językowi, krótkim akapitom, wytłuszczeniu ważnych informacji oraz jednokolumnowemu układowi tekstu.
  • Kształci umiejętność interpretacji map dzięki licznym samouczkom Nic trudnego!
  • Pomaga zrozumieć kluczowe treści dotyczące krajobrazów Polski dzięki wielu starannie dobranym fotografiom, ilustracjom oraz mapom.
  • Ułatwia poznanie fauny i flory poszczególnych stref krajobrazowych dzięki atrakcyjnym infografikom.
  • Umożliwia uporządkowanie wiedzy dotyczącej podobieństw i różnic między poszczególnymi strefami krajobrazowymi świata za pomocą czytelnych tabel.
  • Ułatwia porządkowanie wiedzy i powtarzanie wiadomości przed sprawdzianami dzięki takim elementom, jak To najważniejsze! po każdej lekcji, Podsumowania i testy Sprawdź się! na końcu rozdziałów oraz Słowniczek na końcu podręcznika.
  • Rozbudza pasję poznawania Polski oraz świata przez prezentację ciekawostek oraz wspaniałych fotografii z różnych zakątków globu na stronach Oczami podróżnika.