Religia SP KL 2 Podręcznik z ćwiczeniami część 1 i 2 (2021) Chcemy poznać Pana Jezusa Zobacz większe

WydawnictwoŚWIĘTY WOJCIECH
Autorzyred. ks. Paweł Płaczek
Data wydania2021
TypPODRĘCZNIK Z ĆWICZENIAMI

Podręcznik nr AZ-12-01/18-PO-1/21 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy II szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18.Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy drugiej szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-1-01/18.Składa się on z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 63 jednostki lekcyjne). Klasa druga to etap edukacyjny prowadzący do rozbudzania w dzieciach tęsknoty za Tym, który jest źródłem bezpieczeństwa, pokoju, miłości.Struktura katechezy w podręczniku ucznia „ Historia biblijna” i „ Odniesienie do życia” ułatwi dzieciom wprowadzenie poznanych prawd wiary w relacje z Bogiem, rówieśnikami, dorosłymi.Podczas katechez uczniowie poznają Osobę Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, oraz rolę Ducha Świętego w budowaniu Królestwa Bożego.Poszczególne jednostki lekcyjne zostały tak zaplanowane, aby uczeń mógł zrozumieć bezinteresowną i bezwarunkową miłość Boga, która najpełniej objawia się umiłowanym Synu przychodzącym na ziemię, by być blisko człowieka, roztaczać nad nim opiekę i stać się jego przyjacielem. By go ZBAWIĆ.Scenariusz lekcji został tak opracowany by uzyskana wiedza pomogła uczniom przyjąć łaskę wiary, otworzyć serce Jezusowi, rozbudzić miłość do Boga i kształtować postawę dziecka Bożego.Każdy temat zawiera odniesienie do Pisma Świętego oraz do doświadczeń dziecka z jego życia codziennego. Pomocne w poznawaniu i pogłębieniu Bożej nauki będą zawarte w podręczniku różnorodne zadania. Dla ułatwienia zostały one oznaczone kolorowymi ikonkami. Każda katecheza zawiera list skierowany do rodziców i opiekunów z informacją o materiale, który został zrealizowany, zadaniach wykonanych podczas lekcji, aktywności i o postępach ucznia. To doskonała forma pomocy dla rodziców w prowadzeniu ich dziecka do Pana Jezusa.Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym.