Biologia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6 Zobacz większe

Biologia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6

WydawnictwoWSIP
AutorzyEwa Jastrzębska, Ewa Kłos, Wawrzyniec Kofta, Ewa Pyłka-Gutowska

Ćwiczenie i doskonalenie umiejętności – zadania ściśle skorelowane z wykładem w podręczniku to idealny sposób na uzupełnienie i sprawdzenie zdobytych umiejętności. Atrakcyjna grafika i teksty źródłowe – zadania zawierają zdjęcia, rysunki, tabele i teksty źródłowe, dzięki czemu uczeń rozwija umiejętność korzystania z różnorodnych źródeł informacji i ćwiczy, jak je interpretować.

Zadania do lekcji powtórzeniowych po każdym dziale – umożliwiają systematyczne powtarzanie większych partii materiału oraz pomagają przygotować się do sprawdzianów.

Różnorodne typy zadań – w zeszycie znajdują się zadania zamknięte różnych typów oraz zadania otwarte, wymagające od uczniów większej kreatywności. Dzięki temu uczniowie nie popadają w rutynę i nie nudzą się podczas pracy z zeszytem. Zadania otwarte rozwijają zdolność do samodzielnego formułowania myśli.

Zeszyt, podobnie jak podręcznik, jest podzielony na działy:

1. Tkanki zwierzęce. Parzydełkowce, płazińce i nicienie
  2. Pierścienice, stawonogi i mięczaki