część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

PP Podręcznik Muzyka. Klasa 1. Zakres podstawowy. Liceum i technikum Operon Zobacz większe

PP Podręcznik Muzyka. Klasa 1. Zakres podstawowy. Liceum i technikum Operon

Podręcznik Muzyka 1. Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Podręcznik pozwala zrealizować zakres podstawowy podstawy programowej.

WydawnictwoOperon
AutorzyMałgorzata Rykowska, Zbigniew Szałko
Data wydania2019

Podręcznik pokazuje młodym ludziom wartości, jakie płyną z kontaktu z szeroko pojętą kulturą muzyczną. Zachęca do świadomego obcowania z muzyką na żywo poprzez udział w koncertach i spektaklach muzycznych o zasięgu lokalnym i globalnym. Zawiera też mnóstwo pomysłów na własne aktywności muzyczne ‒ takie, które są zbieżne z zainteresowaniami i możliwościami młodych ludzi oraz które zachęcają do korzystania z nowoczesnych aplikacji i programów komputerowych. Kładzie duży nacisk na praktyczne umiejętności ‒ nauka poprzez praktyczne działania, samodzielne lub grupowe. Inspiruje do muzycznych eksperymentów, między innymi tworzenia muzyki z wykorzystaniem dostępnych narzędzi rejestrujących dźwięk, gry na wybranym instrumentach, tańca czy śpiewu.