część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Historia LO 1 Ślady czasu. Zobacz większe

PP Historia LO 1 Ślady czasu. ZPR GWO

Historia LO 1 Ślady czasu. Podręcznik Zakres podstawowy i rozszerzony

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku

„Ślady czasu” to jedyna seria, która realizuje w jednym podręczniku treści dla podstawy i rozszerzenia. Bierzemy pod uwagę zarówno potrzeby uczniów, którzy nie zamierzają zdawać matury z historii, jak i pasjonatów tego przedmiotu. Dla obu tych grup opracowaliśmy materiały, które są ciekawe i atrakcyjnie zaprezentowane.

Od czasu, kiedy historii nauczano w szkole średniej w cyklu czteroletnim, zmianie uległy zainteresowania uczniów, ich przyzwyczajenia i możliwości percepcyjne. Zmienić musiał się też sposób budowania narracji historycznej, który młodzi ludzie są w stanie przyjąć, zrozumieć i wykorzystać. To wyzwanie dla autorów podręcznika, dlatego Ślady czasu tworzyli aktywni zawodowo nauczyciele.

Wysoki poziom merytoryczny książki idzie w parze z przystępnością. Treści podajemy w skondensowany, ale zrozumiały sposób – po prostu wyjaśniamy, „dlaczego”.

Nr w wykazie MEN: 1102/1/2020