część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Chemia LO. Podręcznik część 2. Zobacz większe

PP Chemia LO. Podręcznik część 2. Pazdro

Chemia LO. Podręcznik część 2. Zakres podstawowy. (2020) dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę chemii
w zakresie podstawowym w 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest on zgodny z podstawą programową MEN, która obowiązuje w tych szkołach od września 2019 r.

W drugiej części omówione zostały m.in.: elementy chemii fizycznej, chemia roztworów wodnych, elektrochemia, chemia związków nieorganicznych oraz związki nieorganiczne w skorupie ziemskiej.

Podręcznik składa się z pięciu rozdziałów, które podzielono na paragrafy odpowiadające poszczególnym tematom lekcji. Każdy rozdział zamyka dwustronicowy sprawdzian, który pozwoli uczniom samodzielnie zweryfikować i ocenić nabytą wiedzę i umiejętności.

Na końcu książki zamieszczamy: skorowidz, odpowiedzi do zadań rachunkowych, odpowiedzi do sprawdzianów oraz zbiór zadań, skorelowany z omówionymi treściami.