część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Wiedza o społeczeństwie LO. Podręcznik 2 Zobacz większe

Wiedza o społeczeństwie LO. Podręcznik 2

Wiedza o społeczeństwie LO. Podręcznik 2. Zakres podstawowy (2020) Szkoła ponadpodstawowa

Podręcznik Wiedza o społeczeństwie 2. Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom.
Znany już zespól autorski w tomie drugim kontynuuje zapoznawanie uczniów z podstawowymi prawami gwarantowanymi człowiekowi, funkcjonowaniem prawa i polityki publicznej oraz ze stosunkami międzynarodowymi. Dzięki licznym zestawieniom, wykresom, schematom i przykładom nawiązującym do życia uczeń ma możliwość rozbudzenia zainteresowania przedmiotem. Publikacja przybliża wskazówki, jak realizować takie postawy jak: poszanowanie godności człowieka, potrzebę aktywnego udziału w życiu zbiorowości czy odpowiedzialności za podejmowane decyzje.