część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Język polski LO 2. Podręcznik część 1 Zobacz większe

Język polski LO 2. Podręcznik część 1

Język polski LO 2. Podręcznik część 1. Linia I. Zakres podstawowy i rozszerzony 2020

Podręcznik Język polski 2. Część 1 został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników na pierwszy semestr nauki. Jest kontynuacją chętnie wybieranej linii I do pierwszej klasy tego samego, doświadczonego zespołu autorskiego. Publikacja zawiera treści zakresu podstawowego i rozszerzonego pozwalające przygotować się do matury z obu poziomów. W celu ułatwienia pracy z podręcznikiem treści zakresu rozszerzonego zostały dodatkowo wyróżnione graficznie.

Tym razem autorki przybliżają dorobek kultury i piśmiennictwa epoki oświecenia i romantyzmu. Nowością jest wprowadzenie na koniec działów poświęconych tym epokom warsztatu doskonalącego umiejętności pisemnej wypowiedzi. Autorkom podręcznika zależało na połączeniu ćwiczenia umiejętności analizowania tekstów oraz zdobywania płynności w wypowiedziach ustnych i pisemnych.