część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Historia 2 LO Podręcznik część 1. Zakres podstawowy 2020 Zobacz większe

PP Historia 2 LO Podręcznik część 1. ZP2020

Historia 2 LO Podręcznik część 1. Zakres podstawowy 2020

WydawnictwoOPERON
Data wydania2020

Podręcznik Historia 2. Część 1. Nowożytność do końca XVII wieku został przygotowany dla uczniów drugiej klasy liceów ogólnokształcących i techników na pierwszy semestr nauki. Publikacja kontynuuje treści z klasy pierwszej oraz pozwala zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na poziomie podstawowym.

Podręcznik zawiera opis najważniejszych wydarzeń historycznych, społecznych i kulturowych od początku XVI wieku aż do końca XVII wieku w Polsce i na świecie. Obfituje w ilustracje, wykresy oraz sylwetki postaci związane z prezentowanym okresem czasu. Nawiązania do informacji o źródle ułatwiają zrozumienie tematów, a ćwiczenia i polecenia utrwalają podstawową wiedzę z przedmiotu. Infografiki stwarzają możliwość rozbudzenia zainteresowania tematem i samodzielnego pogłębienia go. Podręcznik został tak pomyślany, by przede wszystkim pomóc uczniowi w odnalezieniu potrzebnych treści i skutecznej nauce wymaganego materiału.