część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Matematyka 2. Podręcznik dla szkoły branżowej 2020 Zobacz większe

Matematyka 2. Podręcznik dla szkoły branżowej 2020

Matematyka 2. Podręcznik dla szkoły branżowej 2020

Podręcznik "Matematyka 2" został przygotowany dla uczniów drugiej klasy szkoły branżowej I stopnia. Tom drugi zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia dwie godziny nauczania w tygodniu.

Zaletą podręcznika jest wykładanie zagadnień matematycznych wraz z rozwiązywaniem przykładowego ćwiczenia podanym obok. Dzięki takiej praktycznej narracji uczeń rozumie wprowadzane treści i potrafi przełożyć je na umiejętności. W każdej lekcji znajduje się blok licznych zadań o różnym stopniu trudności utrwalających poznane zagadnienia. Aby przyswajanie wiedzy było łatwiejsze i sprzyjało regularnej pracy ucznia, każda lekcja w podręczniku została przedstawiona w tym samym układzie.

Podręcznik do matematyki, klasa 2 do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się 4 działów:

• Układy równań
  • Planimetria