część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Kak raz 2 Podręcznik - Szkoła ponadpodstawowa Zobacz większe

Kak raz 2 Podręcznik - Szkoła ponadpodstawowa

Kak raz 2

Podręcznik - Szkoła ponadpodstawowa

zniów liceum i technikum rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw i niezdających matury z tego przedmiotu; nacisk został położony na realizację treści nauczania i kształcenie umiejętności wskazanych w nowej podstawie programowej (wersja III.2.0.) z 2018 r. Cykl jest w pełni zgodny z wymogami nowej podstawy i prowadzi do osiągnięcia poziomu A2+.

Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika Как раз jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Zgodnie z tymi założeniami cykl Как раз  – poprzez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych – umożliwia uczniom realizowanie różnych, właściwych dla danej sytuacji celów komunikacyjnych.

Cykl zakłada autonomiczne kierowanie procesem uczenia się przez ucznia oraz indywidualizację nauczania, czemu sprzyjać mają dodatkowe materiały, tj., Культурный шок – to bogate materiały fakultatywne o tematyce realio- i kulturoznawczej dotyczące Rosji oraz moduł На шестёрку!  – strona z zadaniami trudniejszymi dla uczniów zdolniejszych i chcących poznać język rosyjski w szerszym zakresie.

Tematy tekstów są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków,
a wprowadzenie współczesnego rosyjskiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie tekstów użytkowych. Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści i powracanie do zagadnień poruszonych wcześniej – w celu ich utrwalenia i poszerzenia.

• TytułKak raz 2
  • AutorzyOlga Tatarchyk