część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Chemia Klasa 2 Zobacz większe

PP Chemia Klasa 2 Podręcznik ZR WSiP

WydawnictwoWSIP
Data wydania2020

Podręcznik do klasy 2 zawiera 7 działów:

1. Szybkość reakcji chemicznych, efekty energetyczne i stan równowagi.
  2. Tlen, wodór i systematyka związków nieorganicznych.
  3. Procesy utleniania i redukcji.
  4. Metale bloku s i p.
  5. Metale bloku d.
  6. Procesy elektrochemiczne.
  7. Niemetale.

• Opisowy i klarowny sposób wprowadzania nowych treści daje szansę uzupełnienia wiadomości uczniom nawet nieobecnym w szkole.

• Doświadczenia są zilustrowanie zdjęciem z istotnego momentu reakcji oraz schematycznym rysunkiem. Taki materiał umożliwia omówienie przebiegu oraz wyniku doświadczenia, nawet wtedy, gdy przeprowadzenie eksperymentu w szkole jest niemożliwe (lub samodzielną pracę ucznia, gdy musi lekcję opuścić). Opisy doświadczeń są wzbogacone o Obserwacje i Wnioski, aby uczeń nabył umiejętność obserwacji i wyciągania z nich wniosków. Jest to również odpowiedź na podstawę programową: projektuje i przeprowadza doświadczenie, uczeń zapoznaje się z prawidłową ilustracją doświadczenia.

• Zdjęcia doświadczeń ułatwiają zapamiętanie obserwowanego efektu i przypomnienie go w trakcie np. lekcji powtórzeniowej.

• Inne ilustracje zamieszczone w podręczniku mają nie tylko uatrakcyjnić korzystanie z niego, ale są również okazją do przekazania dodatkowych informacji, np. dla zainteresowanych uczniów.

• Element Przypomnij sobie ... – umożliwia powtórzenie wiadomości ze szkoły podstawowej.

• Na końcu każdego rozdziału zamieszczono Podsumowanie - zwięzłe podsumowanie całego tematu oraz Pytania i zadania o różnym stopniu trudności - mogą być wykorzystywane w czasie lekcji powtórzeniowych oraz jako praca domowa.

• Na końcu każdego działu znajduje się Podsumowanie działu. Składa się ono z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.  Część teoretyczna zawiera kompendium najważniejszych treści i pełni funkcję diagnostyczną podczas powtarzania materiału. Umiejętność wyjaśnienia i rozwinięcia haseł zawartych w podsumowaniu może stanowić kryterium stopnia przyswojenia wiedzy ze zrozumieniem. Część praktyczna zawiera zadania, dzięki którym uczeń utrwala umiejętności obliczeniowe.

• Podręcznik uwzględnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii i podkreśla jej znaczenie we współczesnym świecie.

• Warto wiedzieć – pogłębia wiedzę i budzi zainteresowanie przedmiotem.

• Infografiki - ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie nowych treści.

• TytułChemia Klasa 2
  • AutorzyOpracowanie zbiorowe