część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

To się liczy! Zobacz większe

To się liczy!

Data wydania2020

tywane w różnych dziedzinach życia.

• Przedstawia praktyczne wykorzystanie matematyki dzięki licznym nawiązaniom do różnych zawodów, o których mowa w zadaniach i lekcjach branżowych oraz w elementach „To się liczy!”.
  • Przybliża zagadnienia z życia codziennego, takie jak wypełnianie formularzy PIT, obliczanie zysku w firmie czy stosowanie skali na planach mieszkań.
  • Pokazuje zastosowanie różnorodnych i przydatnych obliczeń rachunkowych.
  • Rozwija matematyczne zainteresowania uczniów dzięki dodatkowym zadaniom kształcącym różne umiejętności matematyczne, zamieszczonym na końcu podręcznika w zbiorze zadań.
  • Wprowadza w świat logiki matematycznej dzięki elementowi „To jest dowód”.
  • Ułatwia uczenie się dzięki atrakcyjnej szacie graficznej, przejrzystemu układowi treści oraz dużej liczbie wykresów, tabel i rysunków geometrycznych.
  • Umożliwia utrwalanie wiedzy za pomocą zestawów powtórzeniowych na końcu każdego rozdziału.
  • Jest dostosowany do percepcji ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, przykładom rozwiązanym krok po kroku i skorelowanym z nimi ćwiczeniom, odpowiedziom do zadań.

• TytułTo się liczy!
  • AutorzyKarolina Wej, Wojciech Babiański