część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Oblicza geografii 2. Zobacz większe

PP Oblicza geografii 2. Geografia. Podręcznik ZR NE

Oblicza geografii 2

Data wydania2020

o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury.

• Ułatwia zrozumienie przyczyn i konsekwencji wybranych procesów politycznych i społeczno-gospodarczych dzięki elementowi Przyczyny i skutki.
  • W ciekawy sposób wyjaśnia skomplikowane zjawiska i procesy społeczno-ekonomiczne na atrakcyjnych i czytelnych infografikach.
  • Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami za pomocą elementów Podsumowanie oraz Test sprawdzający.
  • Umożliwia przypomnienie podstawowej wiedzy z geografii dzięki elementowi To było w szkole podstawowej zamieszczonemu na początku każdego rozdziału.
  • Ćwiczy umiejętność rozwiązywania zadań maturalnych z określonym czasownikiem operacyjnym dzięki elementom Sposób na zadania oraz Zadania powtórzeniowe zamieszczonym na końcu każdego rozdziału.
  • Ułatwia przygotowanie do matury za pomocą elementu Interakcje, który w syntetyczny sposób przedstawia najważniejsze relacje i zależności między komponentami środowiska geograficznego.
  • Umożliwia ocenę zjawisk i procesów społeczno-ekonomicznych zachodzących w naszym kraju na tle innych państw dzięki elementowi W Polsce.
  • Pozwala doskonalić umiejętność analizy i interpretacji danych statystycznych, ponieważ zawiera różnorodne mapy, wykresy i tabele.

Informacje dodatkowe

• Opis serii„Oblicza geografii” to sprawdzona seria w nowej odsłonie, wzbogacona o nowe rozwiązania ułatwiające naukę geografii w zakresie podstawowym oraz pomagająca w jeszcze lepszym przygotowaniu do egzaminu maturalnego w zakresie rozszerzonym.
  • TytułOblicza geografii 2.
  • AutorzyTomasz Rachwał, Wioletta Kilar
  • Poziomrozszerzony