część tytułów zgodnie z zapowiedziami wydawców ukaże się w drugiej połowie sierpnia, wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane

Ponad słowami. Klasa 2 część 2 Zobacz większe

PP Ponad słowami. Język polski. Kl. 2 cz. 2 Podręcznik ZPR NE

Ponad słowami. Klasa 2 część 2

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 2 część 2, obejmujący pozytywizm, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe.

• Charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach.
  • Umożliwia rozwijanie umiejętności czytania utworów literackich z uwzględnieniem kluczowych dla nich kontekstów: historycznego, artystycznego, filozoficznego i społecznego.
  • Dzięki kompleksowemu opracowaniu tekstów ułatwia ich sprawne i gruntowne omówienie.
  • Ukazuje dialog z tradycją oraz korespondencję literatury z innymi tekstami kultury poprzez ciekawe i różnorodne propozycje współczesnych nawiązań, m.in. literackich i filmowych.
  • Kładzie nacisk na funkcjonalne kształcenie językowe, zintegrowane z kształceniem literackim.
  • Wspomaga rozwijanie umiejętności retorycznych i ich stosowanie w budowaniu wypowiedzi ustnych i pisemnych.
  • Wspiera samokształcenie dzięki przemyślanemu systemowi powtórkowemu w podsumowaniach rozdziałów.
  • Pozwala systematycznie kształcić umiejętności wymagane na maturze, takie jak: interpretacja tekstu, krytyczne czytanie tekstu, kompetencje językowe i tworzenie wypowiedzi.
Informacje dodatkowe
  • Opis seriiSeria Ponad słowami w przystępny sposób prezentuje proces historycznoliteracki z akcentem na wskazanie ciągłości kulturowej. Stanowi skuteczne wsparcie w przygotowaniach do matury już od 1 klasy dzięki kształceniu kluczowych umiejętności maturalnych: interpretacji tekstu, krytycznego czytania tekstu, kompetencji językowych i tworzenia wypowiedzi.
  • TytułPonad słowami. Klasa 2 część 2
  • AutorzyAnna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Anna Równy, Aleksandra Wróblewska
  • Poziompodstawowy i rozszerzony
  • WydawcaNowa Era