Zeszyt lekturowy. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7 Zobacz większe

Zeszyt lekturowy. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7

WydawnictwoWSIP

Zeszyt lekturowy dla uczniów klasy 7 zawiera karty pracy do części lektur z etapu 7–8 zreformowanej szkoły podstawowej (w przyszłym roku ukaże się jego kontynuacja, przeznaczona dla klasy 8). Jest doskonałym uzupełnieniem trzech cykli WSiP do klasy 7: Myśli i słowa, Świat w słowach i obrazach oraz Bliżej słowa. Może stanowić samodzielną publikację – zgodność z podstawą programową w zakresie listy lektur obowiązkowych i uzupełniających gwarantuje jego uniwersalność.

W zeszycie lekturowym dla klasy 7 znajdują się karty pracy m.in. do takich lektur z kanonu literackiego, jak:

• Żona modna Krasickiego,
  • Dziady część II Mickiewicza,
  • Świtezianka Mickiewicza,
  • Reduta Ordona Mickiewicza,
  • Śmierć Pułkownika Mickiewicza,
  • Pan Tadeusz Mickiewicza,
  • Zemsta Fredry,
  • Balladyna Słowackiego,
  • Latarnik Sienkiewicza,
  • Krzyżacy Sienkiewicza,
  • Opowieść wigilijna Dickensa,
  • Mały Książę de Saint-Exupéry’ego,
  • fragment Ziela na kraterze Wańkowicza,
  • Dwanaście prac Herkulesa Christie,
  • Stary człowiek i morze Hemingwaya,
  • Stowarzyszenie Umarłych Poetów Kleinbauma.

Karty pracy – po kilka do każdej pozycji – zapewniają gruntowne poznanie lektury oraz wykształcenie umiejętności mówienia o niej z wykorzystaniem potrzebnej terminologii (np. zdarzenia, wątki i akcja utworu, bohaterowie, problematyka moralna, komizm sytuacyjny i językowy, komizm postaci).