Świat fizyki. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7 Zobacz większe

Świat fizyki. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7

WydawnictwoWSIP
Data wydania2017

Zeszyt ćwiczeń Świat fizyki. Klasa 7 jest ściśle skorelowany z podręcznikiem Świat fizyki do klasy 7. W zeszycie znajdują się ćwiczenia do wszystkich działów zamieszczonych w podręczniku:

1. Wykonujemy pomiary

2. Niektóre właściwości fizyczne ciał

3. Cząsteczkowa budowa ciał

4. Jak opisujemy ruch?

5. Siły w przyrodzie

6. Praca, moc, energia mechaniczna.

W zeszycie ćwiczeń, podobnie jak w podręczniku, każdy z działów jest podzielony na rozdziały. Praca z publikacją aktywizuje ucznia, skłania do przeprowadzania rozumowania, ścisłego formułowania myśli, poszukiwania nowych rozwiązań.

W zeszycie znajdują się zadania różnego typu:

• obliczeniowe,
  • problemowe,
  • testowe,
  • z wykorzystaniem tekstów źródłowych,
  • z odniesieniami do internetu,
  • doświadczenia,
  • logogryfy.