Matematyka z plusem 7. Podręcznik Zobacz większe

Matematyka z plusem 7. Podręcznik

Matematyka z plusem 7 powstała na bazie podręczników do gimnazjum Matematyka z plusem 1 i 2, ze zmianami niektórych fragmentów tekstu. Część zadań została zmodyfikowana lub zastąpiona nowymi.

WydawnictwoGWO
Autorzypraca zbiorowa pod redakcją M. Dobrowolskiej
Typ2020

Podręcznik jest dostosowany do indywidualnych predyspozycji uczniów. Uwzględnia potrzeby słabszych i rozwija umiejętności zdolniejszych. Zawiera zadania zróżnicowane pod względem trudności, a ich treść nawiązuje do tego, co uczniom bliskie. Taki sposób nauczania pozwala zrozumieć matematykę i stosować przyswojoną wiedzę w praktyce, niezależnie od sytuacji. Przeciwdziała też bezrefleksyjnemu zapamiętywaniu i schematyczności działania.