Planeta Nowa. Geografia, kl.6 ćw. Zobacz większe

Planeta Nowa. Geografia, kl.6 ćw.

Zeszyt ćwiczeń „Planeta Nowa” do geografii dla klasy szóstej szkoły podstawowej to publikacja, w której znajduje się wiele różnorodnych zadań dotyczących współrzędnych geograficznych, ruchów Ziemi, a także geografii Europy.

AutorzyKamila Skomoroko
Data wydania2019

• Pozwala na doskonalenie umiejętności czytania map dzięki licznym zadaniom z mapami konturowymi.
  • Pomaga kształcić umiejętność analizy materiału ilustracyjnego za pomocą zadań z rysunkami, diagramami, schematami i fotografiami.
  • Ułatwia przyswojenie wiedzy dzięki zadaniom o różnym stopniu trudności, w tym dla uczniów szczególnie zainteresowanych przedmiotem.
  • Pomaga systematyzować wiedzę dzięki podsumowaniom zamieszczonym po każdej lekcji.
  • Pozwala skutecznie przygotowywać się do sprawdzianów za pomocą lekcji powtórzeniowych zamieszczonych po każdym rozdziale.
  • Rozbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą ciekawych tekstów połączonych z zadaniami oraz krzyżówek geograficznych.
  • Zachęca do poszerzania wiedzy dzięki dodatkowym zasobom multimedialnym zamieszczonym, do których odsyłają kody QR.