Klucz do muzyki. Podręcznik. Klasa 4 Zobacz większe

Klucz do muzyki. Podręcznik. Klasa 4

Podręcznik do nauki muzyki dla uczniów 4 klasy szkoły podstawowej.

WydawnictwoWSiP
Data wydania2017
TypPODRĘCZNIK

Podręcznik, napisany przez znane i cenione w Polsce autorki, a także propagatorki i popularyzatorki systemu Carla Orffa, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli i potrzebom uczniów. Tytułowym „Kluczem do muzyki” otwiera dzieciom muzyczny świat Amadeusz – zabawna postać komiksowa, która towarzyszy im przez cały rok. W przyjaznej i humorystycznej formie wprowadza uczniów w kulturę muzyczną z całym jej bogactwem. Podręcznik, którego układ powiązany jest ze świętami i uroczystościami szkolnymi, a także naturalnie wpisuje się w rytm roku kalendarzowego i cykl przyrody, zawiera wysokiej jakości różnorodny materiał, wiele ciekawych wiadomości o kompozytorach, instrumentach czy pieśniach historycznych podanych w bardzo przystępny dla ucznia sposób. Zadania i ćwiczenia z czytelnym systemem oznaczeń aktywizują dzieci do śpiewania i grania na instrumentach. Wprawki kompozytorskie i utwory z cyklu „Zostań wirtuozem” rozwijają talenty i uczą dzieci mówić językiem muzyki. Ciekawe zabawy muzyczne i repertuar piosenek znakomitych kompozytorów uwrażliwiają uczniów i rozwijają ich kreatywność, a czytanki wprowadzają w polską i światową kulturę, zarówno historyczną, jak i współczesną. Podręcznik harmonijnie łączy teorię z praktyką, świat twórczości wysokiej z współczesnym, komiksowym ujęciem, co doskonale inspiruje i przemawia do dzieci.

Podręcznik został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach od września 2015 r.

Ten papierowy podręcznik ma także swój odpowiednik w wersji elektronicznej. Szkoła po zakupie podręczników papierowych otrzyma 3-letni (lata szkolne) dostęp do wersji elektronicznej dla tylu uczniów, dla ilu kupiła podręcznik papierowy.

Doskonałym uzupełnieniem podręcznika są:

- zeszyt ćwiczeń,

- Płytoteka nauczyciela.