SZANOWNI PAŃSTWO  ! 
NA OSTATNIM ETAPIE ZAMÓWIENIA PROSIMY W UWAGACH WPISAĆ DANE UCZNIA ORAZ KLASĘ(dotyczy dostawy do szkoły)  
 
Prosimy o składanie zamówień do 15 sierpnia, po tym terminie dostępność podręczników będzie ograniczona
Pakiety do Szkół Społecznych przygotowujemy wyłącznie w magazynie , niedostępne w księgarni na Kraszewskiego bez wcześniejszego zamówienia kontakt 880 605 134
Chemia Klasa 2 Zobacz większe

PP Chemia Klasa 2 Podręcznik ZR WSiP

Nowy produkt

20 Przedmioty

56,03 zł brutto

Opis

WydawnictwoWSIP
Data wydania2020

Więcej informacji

Podręcznik do klasy 2 zawiera 7 działów:

 1. Szybkość reakcji chemicznych, efekty energetyczne i stan równowagi.
 2. Tlen, wodór i systematyka związków nieorganicznych.
 3. Procesy utleniania i redukcji.
 4. Metale bloku s i p.
 5. Metale bloku d.
 6. Procesy elektrochemiczne.
 7. Niemetale.

• Opisowy i klarowny sposób wprowadzania nowych treści daje szansę uzupełnienia wiadomości uczniom nawet nieobecnym w szkole.

• Doświadczenia są zilustrowanie zdjęciem z istotnego momentu reakcji oraz schematycznym rysunkiem. Taki materiał umożliwia omówienie przebiegu oraz wyniku doświadczenia, nawet wtedy, gdy przeprowadzenie eksperymentu w szkole jest niemożliwe (lub samodzielną pracę ucznia, gdy musi lekcję opuścić). Opisy doświadczeń są wzbogacone o Obserwacje i Wnioski, aby uczeń nabył umiejętność obserwacji i wyciągania z nich wniosków. Jest to również odpowiedź na podstawę programową: projektuje i przeprowadza doświadczenie, uczeń zapoznaje się z prawidłową ilustracją doświadczenia.

• Zdjęcia doświadczeń ułatwiają zapamiętanie obserwowanego efektu i przypomnienie go w trakcie np. lekcji powtórzeniowej.

• Inne ilustracje zamieszczone w podręczniku mają nie tylko uatrakcyjnić korzystanie z niego, ale są również okazją do przekazania dodatkowych informacji, np. dla zainteresowanych uczniów.

• Element Przypomnij sobie ... – umożliwia powtórzenie wiadomości ze szkoły podstawowej.

• Na końcu każdego rozdziału zamieszczono Podsumowanie - zwięzłe podsumowanie całego tematu oraz Pytania i zadania o różnym stopniu trudności - mogą być wykorzystywane w czasie lekcji powtórzeniowych oraz jako praca domowa.

• Na końcu każdego działu znajduje się Podsumowanie działu. Składa się ono z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.  Część teoretyczna zawiera kompendium najważniejszych treści i pełni funkcję diagnostyczną podczas powtarzania materiału. Umiejętność wyjaśnienia i rozwinięcia haseł zawartych w podsumowaniu może stanowić kryterium stopnia przyswojenia wiedzy ze zrozumieniem. Część praktyczna zawiera zadania, dzięki którym uczeń utrwala umiejętności obliczeniowe.

• Podręcznik uwzględnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii i podkreśla jej znaczenie we współczesnym świecie.

• Warto wiedzieć – pogłębia wiedzę i budzi zainteresowanie przedmiotem.

• Infografiki - ułatwiają zrozumienie i zapamiętanie nowych treści.

Informacje dodatkowe
 • TytułChemia Klasa 2
 • AutorzyOpracowanie zbiorowe
 • Poziomrozszerzony
 • WydawcaWSiP
 • ISBN9788302190032
 • Rodzaj oprawyMiękka
 • Data wydania15 lip 2020
 • SK