Gramatyka i stylistyka.Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7 Zobacz większe

Gramatyka i stylistyka.Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7 dodruk sierpień

WydawnictwoWSIP

Gramatyka i stylistyka. Język polski. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej to zbiór kilkuset zadań i ćwiczeń utrwalających wiadomości z nauki o języku wskazane w nowej podstawie programowej – z zakresu fleksji, składni, słowotwórstwa i komunikacji językowej.

Ćwiczenia są zróżnicowane pod względem rodzaju aktywności, stopnia trudności i rozbudowania. Po każdym dziale znajdują się bloki powtórzeniowe umożliwiające weryfikację wiedzy i nabytych umiejętności. Dzięki podanym odpowiedziom i zaproponowanej punktacji uczeń może dokonać samooceny i zdiagnozować swoje słabsze strony.

Szczególny nacisk położono na doskonalenie umiejętności tworzenia form wypowiedzi – zarówno tych przewidzianych w klasach 7–8 (m.in. przekształcenia na cudzym tekście, recenzja, rozprawka, przemówienie), jak i tych z etapu 4–6 (charakterystyka, opis czy dedykacja).

Na końcu zeszytu ćwiczeń dodano dział Sprawdź, czy pamiętasz z materiałem powtórzeniowym z wcześniejszych klas zreformowanej szkoły podstawowej, stanowiący doskonałą pomoc w przygotowaniach do egzaminu po 8 klasie